W piątek 1 grudnia 2017 roku odbyły się ćwiczenia Kompanii Odwodowej OSP nr 14 "Wodzisław", które miały na celu przygotowanie zastępów OSP z terenu naszego powiatu do działań gaśniczych wewnątrz obietków.

W trakcie zajęć strażacy wysłuchali wykładu na temat taktyki działań gaśniczych podczas pożarów wewnętrznych zreferowanego przez doświadczonego strażaka i jednocześnie pasjonaty w tej dziedzinie st. kpt. Tomasza Starowicza, a następnie ćwiczyli w praktyce techniki operowania prądami gaśniczymi wewnątrz obiektów, doskonalili umiejętności obsługi sprzętu ochrony dróg oddechowych oraz poznali prawidłowe techniki zabezpieczania się podczas prac na wysokościach. Wartością dodaną ćwiczeń było przygotowanie strażaków do działań w warunkach zimowych, a także sprawdzono stopień przygotowanina do akcji zima (rozłożono podgrzewany namiot pneumatyczny), której zadaniem jest pomoc ludności w warunkach zimowych.

W ćwiczeniach wzięło udział 53 strażaków z 10 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych wchodzących w skład Kompanii Odowdowej OSP nr 14 "Wodzisław". Instruktorami podczas manewrów byli strażacy z JRG Wodzisław Śląski oraz JRG Rydułtowy.