W ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne ferie 2018” Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim przy współudziale Starostwa Powiatowego oraz MOSiR Centrum organizuje akcję prewencyjno-edukacyjną poświęconą zagadnieniom związanym z zasadami bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku ze szczególnym naciskiem na korzystanie z zamarzniętych akwenów.


Akcja skierowana jest głównie do dzieci i młodzieży, sądzimy jednak , że poruszane treści zainteresują także starszych. Przeprowadzona ona będzie 4 lutego 2018 w godzinach od 14.00 do 16.00 na wodzisławskim „Balatonie”.
W tych godzinach będzie można między innymi dowiedzieć się czego należy unikać kiedy chcemy skorzystać z naturalnej ślizgawki, jak należy się zachować kiedy pod nami załamie się lód, co zrobić po wydostaniu się z lodowatej wody. Będzie instruktaż praktyczny prezentujący trudności z jakimi należy się liczyć przy próbach wydostania się z wody na powierzchnię lodu. Zobaczyć będzie można możliwe sposoby niesienia pomocy poszkodowanym. Strażacy zaprezentują sprzęt jaki jest na wyposażeniu jednostek ochrony przeciwpożarowej wspomagający działania ratownicze na lodzie w tym sanie lodowe oraz zaawansowany technologicznie katamaran pozwalający na poruszanie się zarówno na lodzie jak i na wodzie.

Oprócz tego zaprezentowana zostanie nowa 42 metrowa drabina, która od 17 stycznia 2018 roku znajduję się w podziale bojowym wodzisławskich strażaków.

Imprezą zainteresowała się grupa amatorów zimowych kąpieli z „Wodzisławskiego Klubu Morsów KRA”, na których obecność liczymy.

Serdecznie zapraszamy.