8 sierpnia 2017 strażacy z JRG Wodzisław dwukrotnie interweniowali w zdarzeniach związanych ze żniwami i w obu przypadkach były to pożary.

Około godziny 13 do Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęła informacja o pożarze ścierniska w miejscowości Buków. Po przyjeździe zastępów jednostek PSP i OSP pożarem objęta była już znaczna część ścierniska, a dalszy rozwój pożaru mógł spowodować zapalenie się zboża na pniu. Jednakże podjęte działania gaśnicze uniemożliwiły dalsze rozprzestrzenianie się pożaru, co skutkowało szybkim opanowaniem sytuacji i ugaszeniem ognia.

W działaniach udział brały 2 zastępy z JRG Wodzisław oraz jednostki OSP z miejscowości Syrynia, Lubomia, Zawada i Rogów.

Natomiast około godziny 18 dyżurny SKKP otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru kombajnu znajdującego się na polu uprawnym w miejscowości Wodzisław Śląski. Do zdarzenia zadysponowane zostały 2 zastępy JRG Wodzisław Śląski oraz OSP Radlin. Szybka interwencja kombajnisty, który podjął samodzielną próbę ugaszenia pożaru komory silnika kombajnu za pomocą gaśnic proszkowych, sprawiła, że pożar ten nie rozwinął się na pozostałe elementy maszyny. Działania strażaków polegały na podaniu prądu gaśniczego piany ciężkiej, celem dogaszenia i schłodzenia komory silnika.