8 sierpnia 2017 r. o godzinie 14.57 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego przyjęło zgłoszenie o przewróceniu się TIR-a na 38,8 kilometrze autostrady A1 w miejscowości Mszana z jednoczesną informacją, że kierowca ciężarówki nie jest poszkodowany.

Po dojeździe zastępów na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu sytuacji stwierdzono, że ciężarówka Renault, w wyniku wystrzału lewej przedniej opony straciła sterowność i wjechała na pas ziemi oddzielający jezdnie na autostradzie A1. W wyniku manewru ciężarówka przewróciła się na lewy bok, spoczywając naczepą na pasie ziemi. Kierowca sam wydostał się z ciągnika i nie wymagał działań medycznych. Przewożone sprasowane metalowe blachy w postaci kostek o rozmiarach około 40 x 40 cm wysypały się z naczepy i uszkodziły barierkę oddzielającą jezdnie. Część z kostek przedostała się na przeciwny pas jezdni jednak przed przyjazdem jednostek ochrony przeciwpożarowej zostały one uprzątnięte. Z przewróconej ciężarówki wyciekał olej napędowy oraz olej hydrauliczny podnośnika naczepy.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,  zatamowaniu wypływu i zebraniu substancji ropopochodnych.

W działaniach uczestniczyły dwa zastępy straży pożarnej z JRG Wodzisław Śląski, jeden zastęp straży pożarnej z Bohumina i jeden z Ostrawy. Na miejsce dotarła służba autostradowa oraz dwa radiowozy Policji.

Po stwierdzeniu braku zagrożeń, teren działań został przekazany Policji. Przybyły na miejsce właściciel firmy transportowej, do której należał pojazd, zorganizował sprzęt ciężki mający za zadanie zebranie wysypanych kostek złomu oraz postawienie i odholowanie ciężarówki.