14 września 2017 r. o godzinie 12.29 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego przyjęło zgłoszenie o wypadku samochodowym na 34 kilometrze autostrady A1 w gminie Mszana z jednoczesną informacją o uwięzionej osobie.

Po dojeździe zastępów na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu sytuacji stwierdzono, że w wypadku brały udział dwa samochody osobowe, Ford Fiesta oraz Skoda Fabia. W Fordzie znajdował się uwięziony kierowca, natomiast kierowca Skody nie zgłaszał żadnych urazów. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów oraz wykonaniu dostępu do uwięzionego poszkodowanego poprzez usunięcie drzwi przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Po wykonaniu dostępu ewakuowano poszkodowanego i przetransportowano do karetki zespołu ratownictwa medycznego na desce ratowniczej, po czym przewieziono do szpitala. Przyczyną zdarzenia było najechanie Skody Fabia na tył Forda Fiesta. Dokładne okoliczności ustala Policja.

W działaniach brały udział dwa zastępy straży pożarnej z JRG Wodzisław Śląski, jeden radiowóz Policji, zespół ratownictwa medycznego oraz służba autostradowa.

 

fot. mł.ogn. Robert Żbikowski