6 marca 2017 roku  w miejscowości Wisła na trasie narciarskiej „STOK Stacja Narciarska” odbyły się X Mistrzostwa woj. śląskiego Strażaków PSP w Narciarstwie oraz Mistrzostwa woj. śląskiego Strażaków PSP w Snowboardzie. W zawodach wystartowało 140  zawodników, 23 komendy powiatowe/miejskie Państwowej Straży Pożarnej woj. śląskiego oraz Centralna Szkoła PSP w Częstochowie.

Zawodnicy wystartowali w dwóch przejazdach slalomu giganta:

- indywidualnej - wg kryteriów: najlepszy łączny czas w dwóch przejazdach,

- drużynowej - wg kryterium: najlepszy łączny czas wszystkich przejazdów 4 zawodników z najlepszymi czasami z poszczególnych komend.

W klasyfikacji indywidualnej, po dwóch zjazdach, zwycięzcą został Jarosław Poloczek z KP PSP w Cieszynie, z łącznym czasem 1:21,74, na drugim miejscu uplasował się Tomasz Zawadzki z KM PSP w Rybniku, z czasem 1:22,93, a na trzecim stopniu podium, z czasem 1:23,21, stanął Andrzej Gawlas z KM PSP w Bielsku-Białej.

W klasyfikacji drużynowej zwycięską okazała się czwórka zawodników z KM PSP w Cieszynie, z łącznym czasem 5:47,84, drugie miejsce wywalczyła drużyna z KM PSP w Rybniku, z czasem 6:28,32 i na trzecim miejscu uplasowali się narciarze z KM PSP w Gliwicach z czasem 6:30,51.

W klasyfikacji indywidualnej I Mistrzostw Województwa Śląskiego Strażaków PSP w Snowboardzie, po dwóch zjazdach, zwycięzcą został Wojciech Rduch z KM PSP w Rybniku z łącznym czasem 2:01,37, na drugim miejscu uplasował się Marcin Galas z KM PSP w Zabrzu, z czasem 2:05,23 a na trzecim stopniu podium, z czasem 2:05,85, stanął Michał Kazatel z KM PSP w Zabrzu.

Komendę Powiatową PSP w Wodzisławiu Śl. reprezentowali i zajęli w kolejności miejsca: