Reprezentacja strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej 29 kwietnia 2017r. uczestniczyła w organizowanym w Myślenicach biegu górskim w kategorii Classic Runmageddon.


Od zwykłego wyścigu biegowego Runmageddon różni się tym, że trasa usiana jest przeszkodami, których nie da się ominąć. Konieczne jest więc czołganie się w błocie, skakanie, wspinanie po linie rozwieszonej nad wodą, przedzieranie się przez gęsty dym, wdrapywanie się po stromych zboczach i ścianach i przechodzenie pod zawieszonymi nisko nad ziemią zasiekami.
Komendę Powiatową PSP w Wodzisławiu Śl. reprezentowali następujący strażacy: Sławomir Jurecki, Ireneusz Oślizło, Arnold Burek, Marcin Przybyła, Robert Grzegorzek, Krzysztof Ograbek.
To pierwszy start w tego typu zawodach w których z pewnością można było sprawdzić swoje możliwości i siłę charakteru. Trasa liczyła 12 km, a do pokonania uczestnicy mieli 50 przeszkód przygotowanych przez organizatorów. Reprezentacja KP PSP startowała w piątej serii na starcie której stanęło 144 zawodników. Zawodnicy w tej serii zajęli następujące miejsca: równocześnie przekroczyli metę biegu na miejscu drugim: Ireneusz Oślizło, Sławomir Jurecki, Marcin Przybyła, Robert Grzegorzek 18 miejsce, Krzysztof Ograbek 22 miejsce, Arnold Burek 55 miejsce. W klasyfikacji drużynowej strażacy zajęli wysokie 5 miejsce na 31 sklasyfikowanych drużyn. W kategorii Masters 5 serii Krzysztof Ograbek zajął 1 miejsce, natomiast w kategorii Open Masters 18 miejsce. Trudy biegu nie zniechęciły strażaków i zapowiadają kolejne starty.