Nieduży pożar stał się przyczyną wielkiej tragedii. Zgłoszenie wpłynęło 2018-07-30 około godziny 13.30. Kiedy na miejsce przybył pierwszy zastęp straży pożarnej okazało się, że jedna osoba poszkodowana jest na zewnątrz, druga natomiast przebywa w objętym pożarem poddaszu budynku gospodarczego.

Wejście na poddasze, w części gdzie miał miejsce pożar możliwe było tylko z zewnątrz przez otwór o wymiarach około 1m x 1m. Tamtędy strażacy wraz z linią wężową, kamerą termowizyjną skierowali się w pierwszej kolejności w celu jak najszybszego wydobycia pozostającej tam 70 letniej kobiety. Po jej odnalezieniu została ona na desce ratowniczej opuszczona na ziemię. Podjęta reanimacja zakończona została w momencie stwierdzenia zgonu przez przybyłego na miejsce lekarza. Drugi poszkodowany 74 letni mężczyzna z poważnymi oparzeniami został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

Sam pożar został szybko opanowany poprzez podanie jednego prądu wody w natarciu wewnętrznym. W sumie na miejsce zdarzenia zostało skierowanych 8 zastępów gaśniczych straży pożarnej oraz drabina mechaniczna, zaangażowanych było razem 38 strażaków.