W dniach 22-23 listopada 2016 roku, w Jaworznie odbyły się XXIV Halowe Mistrzostwa Śląska Strażaków PSP w piłce halowej.

W dniach 22-23 listopada 2016 roku, w Jaworznie odbyły się XXIV Halowe Mistrzostwa Śląska Strażaków PSP w futsalu pod patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna. Turniej odbywał się na dwóch halach MCKiS przy ul. Grunwaldzkiej oraz Inwalidów Wojennych. W zawodach udział wzięło 21 drużyn z komend miejskich/powiatowych PSP  województwa śląskiego.

Reprezentacja KP PSP w Wodzisławiu Śl. zajęła 7 miejsce. Po wygranych meczach grupowych z drużyną KP PSP Myszków 6:1, KP PSP Zawiercie 8:0 i KP PSP Racibórz 3:1, awansowała do fazy grupowej. W meczu o grę w półfinale strażacy z Wodzisławia zremisowali 1:1 z reprezentacją z KM PSP Chorzowie. Niestety w rzutach karnych lepsza okazała się drużyna z Chorzowa i to oni awansowali do półfinału.

Tytuł mistrzowski zdobyli reprezentanci Komendy Miejskiej PSP z Katowic. Drugie miejsce zajęli strażacy z Komendy Miejskiej PSP z Chorzowa. Na trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy z Centralnej Szkoły PSP z Częstochowy. Tuż za podium znaleźli się reprezentanci Komendy Miejskiej PSP z Jaworzna. Najlepszym strzelcem turnieju, z 13 trafieniami został Andrzej Jaros z KM PSP Rybnik. Najlepszym bramkarzem turnieju został Janusz Potempa z KM PSP Chorzów. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Rafał Górny z KM PSP Katowice. Zwycięskim drużynom puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe wręczali mł. bryg. Jacek Kleszczewski Śląski Komendant Wojewódzki PSP oraz I Zastępca Prezydenta Miasta Jaworzno Tadeusz Kaczmarek.