31 maja  2019 r. na obiektach centrum sportu "Gosław Sport Center" w Wodzisławiu Śl. przeprowadzone zostały po raz drugi powiatowe zawody "Najtwardsi strażacy powiatu wodzisławskiego".

Organizatorem zawodów była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej W Wodzisławiu Śl. oraz Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. Cel zawodów to propagowanie zdrowego, sportowego stylu życia, integracja środowiska strażackiego oraz przygotowanie strażaków do działań ratowniczo gaśniczych. Konkurencje podobnie jak w ubiegłym roku realizowane zostały przez drużyny trzy osobowe. Pierwsza konkurencja  polegała na podłączeniu dwóch linii W 75 do nasad pompy i rozwinięciu ich na  dystansie 60 m oraz zwinięciu dwóch odcinków węży W75 w pojedynczy  krąg  i włożeniu ich do skrzynek. Druga konkurencja polegała na 100 uderzeniach młotem wewnątrz specjalnej konstrukcji i przeniesieniu zbiorników z wodą (15 kg) między tyczkami na dystansie 30m. Ostatnia konkurencja to ćwiczenie symulacji wyważania drzwi na specjalnie przygotowanym urządzeniu oraz przeniesienie tyłem manekina o wadze 80 kg na dystansie 30 m. W tegorocznych zawodach udział wzięło 5 drużyn reprezentujących Państwową Straż Pożarną oraz 16 drużyn reprezentujących Ochotnicze Straże Pożarne powiatu wodzisławskiego w tym dwie drużyny kobiece.

W klasyfikacji drużyn Państwowej Straży Pożarnej najlepszą drużyną okazała się reprezentacja JRG Rydułtowy zm. II w składzie: mł. asp. Tomasz Wawrzyczek, st. sekc. Ireneusz Oślizło, kpt. Sławomir Jurecki osiągając rekordowy czas toru 3 min 37 sek. Tuż za nimi uplasowała się drużyna JRG Rydułtowy zm. I w składzie: asp. Arnold Burek. ogn. Wojciech Cyfka, mł.ogn. Piotr Nowak z czasem 4 min 01 sek. trzecie miejsce zdobyła drużyna  JRG Rydułtowy zm. III w składzie: st. sekc. Michał Tanżyna, mł. ogn. Sławomir Płaczek, st.str. Michał Prusowski z czasem 4 min 02 sek.

W klasyfikacji drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych najlepszą okazała się reprezentacja OSP Skrzyszów w składzie Robert Potysz, Ryszard Mecha i Karol Wawrzykowski z czasem 4 mmin 00 sek. Drugie miejsce zajęła drużyna OSP Marklowice w składzie: Robert Pająk, Dawid Brachman i Marek Kolarczyk z czasem 4 min 12 sek. Trzecie miejsce zajęli ubiegłoroczni zwycięzcy klasyfikacji OSP drużyna z Rogów w składzie: Piotr Kamczyk, Daniel Glenc i Marcin Matuszek z czasem 4 min 19 sek.

W klasyfikacji drużyn kobiecych OSP zwyciężyła drużyna również ze Skrzyszowa w składzie: Beata Sikora, Adriana Klapuch i Agnieszka Ślęczek z czasem 6 min 09 sek. Drugie miejsce zajęła drużyna OSP Turza Śl. w składzie: Iwona Wajsman, Edyta Bulowska, Anna Mucha.

Najlepszym drużynom w poszczególnych konkurencjach nagrody wręczyli starosta wodzisławski pan Leszek Bizoń oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śl. mł. bryg. Marek Misiura.